Közben Sophie majdnem megöli Calcifert. A távozó Howl elmagyarázza neki, hogy nem szabad ilyen durván bánnia Calciferrel, mert ha őt megöli, Howl-nak is vége. Aztán eltűnik. Miközben Sophie takarít, visszatér az ereje. Mikor végeztek, Markl-lal zsúrt rendeznek kint, s viszontlátják Répafejet. Howl estére fáradtan, s gondterhelten hazaérkezik, de reggelre megint eltűnik. Sophie Markl-lal vásárolni megy a piacra. Közben egy régi vágya teljesül be, mert testközelből láthatja a tengert. Krumplit és halat vásárolnak, amit a varázslótanonc ki nem állhat. Ám bombáznak, s a vásár hamar véget ér. Sophie felfedezi a Puszták Boszorkánya szolgáját a nép között, s menekülni kezdenek. Addigra Howl is hazaér. A boszorkánymester varázsszereit Sophie véletlenül megcserélte, s a sampon feketévé változtatta Howl szőke haját. A varázsló kiborul, s nyálkás varázslatot vet be, amit Sophie kénytelen feltörölni, a varázslót pedig megint megfürdetik. Howl a halálos varázslat után alig tér magához, akkor mondja el Sophie-nak, hogy Suliman varázslónő rég hívatta, mert beszólítják a háború miatt a mágusokat, varázslókat. Ugyanakkor a Puszták Boszorkánya azért üldözi Howlt, mert egykor a varázsló visszautasította. Howl nem akar harcolni, megkéri Sophie-t, tegyen valamit az ügy érdekében. Sophie egyedül megy a Kingsbury királyi családhoz, hogy Howl anyja szerepében elmagyarázza Suliman varázslónak a történteket. Útközben találkozik a Puszták Boszorkányával, s Hinn kutyával. Együtt kell megmászniuk egy hatalmas lépcsősort, közben kibékül a Puszták Boszorkányával. Szükség is van az összetartásra. Suliman lakosztályába Hinnel megy be. Suliman tehetetlen öregasszonnyá változtatja a Boszorkányt, Sophie minden tiltakozása ellenére is. A kevély varázslónő Howlt gonosznak és kegyetlennek tartja, Sophie megunja Suliman varázslónő siránkozását, s visszabeszél. Közben Howl a király képében megmenti Sophie-t, a Puszták Boszorkányát és a többieket Suliman varázslónőtől. Ezek után Howl újra eltűnik. Ekkorra Sophie már szerelmes a boszorkánymesterbe. Hazaviszi a palotába a Puszták Boszorkányát és Hinnt és róluk is gondoskodik. Másnap Howl újra megjelenik és kijelenti, hogy átvarázsolja a palotát másmilyenre. Calcifer segítségével kellemes otthonná változtatja a pöffeszkedő palotát.
Magyar Vandor Teljes Film Torrent 18
Az észak-amerikai premierre válogatott mozikban került sor 2005. június 10-én a Walt Disney Pictures forgalmazásában. Az angol szinkront a Pixar munkatársa, Pete Docter felügyelte az amerikai változathoz. DVD-n a Walt Disney Home Entertainment jelentette meg 2006. március 7-én, angol, japán és francia hangsávval, és angol felirattal. Extra tartalomként dokumentumfilmek, interjúk, előzetesek és a teljes storyboard is felkerült a lemezekre.[12]
Magyarországon a filmet 2005. december 15-én mutatták be a mozik a Best Hollywood forgalmazásában, majd DVD-n is megjelent 2006. március 31-én. 2007-ben egy tizenkét részes Studio Ghibli-sorozat tagjaként ismét kiadta a Best Hollywood. A DVD magyar és japán 5.1-es szinkron mellett magyar feliratot is tartalmaz, ráadás tartalomként pedig képgaléria, mozielőzetes és filmajánló is megtalálható rajta.[13] Televízióban a TV2 vetítette, először 2007. március 16-án,[14] majd az M2,[15] az M1,[16] a Film+,[17] a Film+2[18] a Prizma TV,[19] és a Digi Film[20] is műsorára tűzte.
Nem meglepő, hogy a lista élén az 1990-es, a magyarországi kereskedelmi televíziózás karácsonyi jolly jokerének is tekinthető Reszkessetek, betörők! (Home Alone) áll, amit a film második része, a Reszkessetek, betörők! 2.: Elveszve New Yorkban követ (Home Alone 2: Lost in New York).
Lehetett volna a Nyugati nyaralás annyi, mint megnézni a Ki mit tud? valamelyik jobban sikerült adását a Youtube-on, és elrévedni, milyen volt a ködbe vesző fiatalság, és persze, a film ki is használja a kínálkozó lehetőségeket: van Éva vermut, fagyiárus a tóparton tolt kiskocsival, meztelennős falinaptár az autószerelőműhelyben, szocreál szürkésbarna itt minden, mint egy SZOT-üdülőben a lambéria. És ha a nosztalgia, mint a kutyakeksz, természeténél fogva rögtön be is indítja a nyálelválasztást és a csaholást, attól még ez a film nem elégszik meg azzal a kőegyszerű hatásmechanizmussal, hogy a kedves néző süppedjen bele kicsit a kifilézett múlt csak-a-szépre-emlékezem-én márkájú puha fotelébe, és akkor két óráig egy kicsit könnyebb lesz minden, aztán mehetünk is vissza a szocializmustól természetesen teljesen eltérő hétköznapi valóságba, ahol nem fentről mondják meg, hogy háromhatvan a kenyér ára, ahol a sajtó nem a kormány csatlósa, ahol nem beláthatatlan ideje kormányozza az országot ugyanaz a tekintélyelvű vezető, és ahol nem azt kell hallgatni, hogy a nyugat csak egy hanyatló kupleráj, de bezzeg mi mindenben jobbak vagyunk. Ahogy az akkor volt, amikor ez a film játszódik: a Kádár-korban, és nem máskor.
Az apává válás folyamatáról szól az új magyar vígjáték, a Szia, Életem!, amelyben Thuróczy Szabolcsnak tíz nap alatt kell megtanulnia felelősségteljes felnőttként viselkedni. A történet akár sablonos is lehetne, de a szeretni való humora és a forgatáskor mindössze hatéves, ám szuper tehetséges Pásztor-Várady Mór megmenti a filmet. 2ff7e9595c
Comments